PLANETA BEZ GRANICA

DOBRO DOŠLI NA PLANETU BEZ GRANICA!!!!!!!


Join the forum, it's quick and easy

PLANETA BEZ GRANICA

DOBRO DOŠLI NA PLANETU BEZ GRANICA!!!!!!!

PLANETA BEZ GRANICA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PLANETA BEZ GRANICA

Planeta bez granica i politike za sve dobronamjerne ljude!

DOBRO DOŠLI NA "Planeta bez granica i politike za sve dobronamjerne ljude"! REGISTRIRAJTE SE DA BI MOGLI UČESTVOVATI NA FORUMU,SKIDATI RAZNE SADRŽAJE,MUZIKU,FILMOVE,DRUŽITI SE NA CHATU!!!!!!!!!!!!HVALA NA POSJETI!!!! VAŠ TIM PLANET RADIJA!!!!!!!!!!!!!!!!

PLANET RADIO PLAYER

  • Open Chat
    New Window
  • Listen On Listen2MyRadio App
  • Radio QR Code
  • Gallery


    " FACEBOOK " Empty

    Latest topics

    » POASO I POSLODAVCI
    " FACEBOOK " Icon_minitime1ned srp 31, 2016 7:34 pm by Admin

    » Planeta bez granica pocela sa radom!
    " FACEBOOK " Icon_minitime1uto srp 12, 2016 7:08 am by Admin

    » SILVIA JUNG
    " FACEBOOK " Icon_minitime1pon srp 11, 2016 5:29 pm by Admin

    » Zdravko Čolić (Diskografija)
    " FACEBOOK " Icon_minitime1pet oľu 20, 2015 9:35 am by cibalius77

    » SRETAN ROĐENDAN VIKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!12.02.2014
    " FACEBOOK " Icon_minitime1sri vel 12, 2014 4:53 pm by Admin

    » TRAŽIM DJ-E
    " FACEBOOK " Icon_minitime1pon stu 12, 2012 7:57 am by thedjw3

    » DOBRODOSLI
    " FACEBOOK " Icon_minitime1čet oľu 29, 2012 10:33 pm by viki

    » Godišnji horoskop za 2012
    " FACEBOOK " Icon_minitime1pet sij 13, 2012 1:31 pm by Dj.andjeo

    » 2 fast 2 real 4 hollywood (2005)
    " FACEBOOK " Icon_minitime1čet sij 12, 2012 5:13 pm by Kozmos

    Sat planet biz

    Top posters

    dexy69 (347)
    " FACEBOOK " Bar_left" FACEBOOK " Bar" FACEBOOK " Bar_right 
    viki (156)
    " FACEBOOK " Bar_left" FACEBOOK " Bar" FACEBOOK " Bar_right 
    Ivan202 (100)
    " FACEBOOK " Bar_left" FACEBOOK " Bar" FACEBOOK " Bar_right 
    elena (70)
    " FACEBOOK " Bar_left" FACEBOOK " Bar" FACEBOOK " Bar_right 
    Dj.andjeo (50)
    " FACEBOOK " Bar_left" FACEBOOK " Bar" FACEBOOK " Bar_right 
    Beba (46)
    " FACEBOOK " Bar_left" FACEBOOK " Bar" FACEBOOK " Bar_right 
    Admin (46)
    " FACEBOOK " Bar_left" FACEBOOK " Bar" FACEBOOK " Bar_right 
    Marko (10)
    " FACEBOOK " Bar_left" FACEBOOK " Bar" FACEBOOK " Bar_right 
    marjan (10)
    " FACEBOOK " Bar_left" FACEBOOK " Bar" FACEBOOK " Bar_right 
    milislav (4)
    " FACEBOOK " Bar_left" FACEBOOK " Bar" FACEBOOK " Bar_right 

    svi 2024

    ponutosričetpetsubned
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  

    Calendar Calendar


    2 posters

      " FACEBOOK "

      elena
      elena


      Broj postova : 70
      Join date : 30.01.2010
      Age : 46
      Lokacija : BiH,Republika Srpska

      " FACEBOOK " Empty " FACEBOOK "

      Postaj  elena ned lis 03, 2010 1:16 pm

      Svi mi koristimo Facebook a u stvari malo toga znamo o njegovom nastanku.

      Facebook je internetska društvena mreža koju je 2004. godine osnovao Mark Zuckerberg, bivši student Harvarda. U svojim počecima, Facebook je bio namijenjen samo studentima sveučilišta na Harvardu koji su tim putem mogli međusobno komunicirati i razmjenjivati informacije. Kasnije, mnoga druga sveučilišta, srednje škole i velike kompanije širom svijeta priključile su se mreži. Danas ova web stranica ima više od 500 miliona aktivnih korisnika. Facebook je ujedno najpopularnije mjesto za objavljivanja fotografija, s više od 14 miliona novih dodanih fotografija dnevno.

      Danas ovo privatno preduzece čiji je predsjednik Mark Zuckerberg ima preko 500 zaposlenih i smješteno je u Palo Alto, Kalifornija, SAD.

      Facebook je, prema riječima osnivača Marka Zuckerberga, zamišljen tako da se putem interneta povežu oni ljudi koji se već poznaju u stvarnom životu, za razliku od sličnih web servisa. Kao što početna stranica Facebooka kaže, on omogućava korisnicima povezivanje i socijalizaciju s ljudima koji su im bliski i koji rade, studiraju i žive oko njih. Mnogi koriste Facebook upravo kako bi ostali u kontaktu sa svojim prijateljima ili rodbinom. Ovaj web servis je potpuno besplatan za sve korisnike, a ostvaruje prihode od sponzora i oglašavanja putem reklama koje se pojavljuju uz svaki profil.

      Valjana e-mail adresa jest sve što je potrebno za registraciju i kreiranje profila na Facebooku. Jednom kada se korisnik registruje, može uređivati svoj profil i priključiti se regionalnoj mreži gdje upoznaje ljude iz svoje okoline.
      Korisnike se postiče na to da šalju lične informacije, fotografije, da odgovaraju na pitanja o omiljenim filmovima, knjigama, muzici. Profili s pravim imenom i prezimenom te autentične informacije o pojedinim korisnicima razlozi su planetarne popularnosti Facebooka jer svi žele znati što više o svojim poznanicima i prijateljima.
      Korisnik koji više ne želi biti član Facebooka, može obrisati svoj profil tako da dadne naredbu za to. Profil bude obrisan za 14 dana.

      Glavna posebnost Facebooka su brojne aplikacije koje se mogu dodati u profile. Tako je moguće imati virtualne kućne ljubimce, slati virtualna pića, darove, zagrljaje i čestitke, igrati videoigre u Flashu, organizirati aukcije, rješavati psihološke testove i kvizove, dodavati omiljenu muziku, komunicirati putem privatnih poruka te još mnogo toga.

      Jedna od posebnosti Facebooka je mogućnost kontrole privatnosti svakog korisnika. Prema vlastitim željama korisnik može sakriti svoj profil i fotografije od nepoznatih ljudi. Uprkos tome, Facebook se tokom svog postojanja našao na meti brojnih kritičara upravo zbog problema privatnosti korisnika, ali također i zbog pitanja cenzure. Kritike dolaze i zbog toga što su informacije koje korisnici odaju o sebi korištene za marketinška istraživanja, interne istrage sveučilišta i kompanija, pa čak i policije.

      Uprkos kritikama, Facebook je danas najpopularniji servis za socijalizaciju s rastućim brojem korisnika te je čak prozvan i "novim Internetom", a Mark Zuckerberg ima nadimak "novi Bill Gates". O vrijednosti Facebooka najbolje govori podatak da je Microsoft krajem 2007. godine platio 240 miliona dolara za 1,6 % udjela u dionicama.

      Korisnici Facebooka uskoro bi mogli dobiti mogućnost besplatnog telefoniranja preko najpopularnije društvene mreže na svijetu.
      Facebook pritom namjerava uspostaviti saradnju sa Skypeom, vodećim ponuđačem telekomunikacijskih usluga na internetu, piše blog All Things Digital.
      Posebna aplikacija omogućit će telefonske razgovore prijatelja Facebooka te slanje SMS poruka i to potpuno besplatno.
      U planu je i videoservis kako bi se osobe koje na računalu imaju kameru mogle vidjeti za vrijeme razgovora.
      elena
      elena


      Broj postova : 70
      Join date : 30.01.2010
      Age : 46
      Lokacija : BiH,Republika Srpska

      " FACEBOOK " Empty Re: " FACEBOOK "

      Postaj  elena pon lis 04, 2010 8:00 pm

      Postavljajući ovu temu razmišljala sam o tome koliko smo svi svjesni mana i prednosti facebooka,odnosno prije svega opasnosti od javnog izlaganja privatnosti,i koliko pri tome pazimo ko sve to može da vidi (samo mi-naši prijatelji-prijatelji naših prijatelja ili svi),naime,prije par dana sam ostala zatečena kada sam na zidu mojih facebook prijatelja vidjela slike djece kako se kupaju u kadi!!! pa sam se zapitala da li sam ja previše osjetljiva na takve stvari ili...
      Elem,svako ima svoje mišljenje i svoj stav a ja bi voljela da čujem vaš.
      viki
      viki
      Moderator


      Broj postova : 156
      Join date : 31.01.2010
      Age : 48
      Lokacija : Crna Gora

      " FACEBOOK " Empty Re: " FACEBOOK "

      Postaj  viki čet lis 07, 2010 3:09 pm

      To je opet pitanje etike ili vec individualnog dozivljavanja morala...Zivimo u vremenu kada susrecemo razlicite nacine prihvatanja zivotnih vrijednosti,i zapravo,ja se licno nekad upitam,da li sam `prekomotna` ili vec mozda skucenih vidika u odnosu na ono sta je sve normalno ili nenormalno...Odgojena u patrijarhalnoj porodici a igrom sudbine i zivotnih puteva,susrecem se sa sasvim drugacijim nacinom postavljanja vrijednosti na odredjene hijerarhijske stepenice u definisanju moralnih vrijednosti,koje bas i nijesu odredjene drustvenim zakonom i normama,jednostavno koje egzistiraju u svijesti pojedinca ili vec grupe...Banalizovacu,svako od nas ima fotkicu,ili vecina nas,kada smo bili mali ili bebe,da smo razgoliceni i tako slikani,upravo jer nasa sexualnost nije u tom periodu naglasena,nije primarna,vec nesto nevino i cisto,bebasto...licno ja je nikada ne bih postavila na nekoj javnoj stranici,ali postoje oni koji ne vide u tome nista strasno,upravo vide sto vec rekoh ,bebasto,...
      ali mozda ne razmisljajuci u tom trenutku da postoje iskrivljeni profili licnosti koji ce tu neku takvu fotkicu iskoristiti u svojim bolesnim,nazalost,fantazijama,mastajuci i bivajuci u najludjim pedofilskim perverzijama...
      Ali postujem svaciji nacin slobodnog izrazaja,a facebook i mnoge slicne stranice upravo i omogucavaju takav nacin predstavljanja,imam svoje stavove i principe,od kojih ne odustajem,ali trudim se shvatiti i akseptirati i tudje...
      Jer sam shvatila da svi mi imamo razlicite nacine i zivotne stilove,pa -ko voli nek izvoli-...

      Sponsored content


      " FACEBOOK " Empty Re: " FACEBOOK "

      Postaj  Sponsored content


        Sada je: ned svi 12, 2024 3:19 pm.